Rodzaje ogrodzeń plastikowych

Ogrodzenia plastikowe, znane również jako ogrodzenia syntetyczne, są zazwyczaj wykonane z syntetycznych tworzyw sztucznych. Tworzywa sztuczne stosowane w ogrodzeniach syntetycznych mogą pochodzić z recyklingu lub z różnych tworzyw sztucznych. Istnieją również kompozyty dwóch lub więcej tworzyw sztucznych w celu zwiększenia ich wytrzymałości i stabilności na promieniowanie UV. Wybór odpowiedniego tworzywa sztucznego na ogrodzenie pomoże Ci chronić Twoją własność, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo Twoim dzieciom i zwierzętom domowym. Poniżej wymieniono rodzaje tworzyw sztucznych stosowanych w ogrodzeniach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ogrodzeniach syntetycznych i plastikowych.

Winyl

Ogrodzenia winylowe są popularne z kilku powodów. Po pierwsze, są niezwykle łatwe w utrzymaniu, w przeciwieństwie do drewna czy metalu. Nie wypaczają się, nie pękają, ani nie łuszczą. Ponadto nie przyciągają robaków ani nie gniją. Można je również łatwo wyczyścić, a one nie będą drzazgi. Ogrodzenia winylowe są bardzo trwałe, co oznacza, że wytrzymają szeroki zakres warunków pogodowych. Oto kilka korzyści z ogrodzeń winylowych:

W przeciwieństwie do drewna lub produktów metalowych, ogrodzenia winylowe nie wymagają uszczelniaczy ani zabiegów ciśnieniowych. W przeciwieństwie do drewna, winyl nie odpryskuje ani nie blaknie. Oznacza to, że możesz się zrelaksować wiedząc, że twoje ogrodzenie jest bezpieczne i trwałe. Dodatkowo, nie trzeba się martwić o gnicie lub szkodniki, ponieważ jest całkowicie bezobsługowe. Ogrodzenie winylowe będzie trwało przez długi czas i nie będzie wymagało malowania ani barwienia.

W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe nie pogarszają się z ekspozycją na światło słoneczne. Jeśli prawidłowo zainstalowane, ogrodzenie winylowe powinno trwać przez lata. Jeśli chcesz, aby ogrodzenie trwało dłużej, szukaj wysokiej jakości ogrodzenia winylowego. Długowieczność Twojego ogrodzenia winylowego zależy od tego, jak dobrze jest zainstalowany. Jeśli masz pytania dotyczące instalacji, zapytaj firmę ogrodzeniową o ich politykę gwarancyjną. Wiele firm zapewnia gwarancje na ogrodzenia winylowe. Jeśli zdecydujesz się zainstalować ogrodzenie winylowe samodzielnie, pamiętaj, że ważna jest właściwa instalacja.

Chociaż możesz chcieć prywatności i bezpieczeństwa, nadal możesz znaleźć ogrodzenia winylowe, które są atrakcyjne. Kilka rodzajów ogrodzeń winylowych są dostępne, a można wybrać między kilkoma klasycznymi kolorami lub nawet wybrać taki, który pasuje do krajobrazu. Niektórzy producenci oferują nawet dekoracyjne post-caps i symulowane ziarno drewna. Niezależnie od tego, czy wybierzesz prywatność czy bezpieczeństwo, możesz być pewien, że nie będziesz musiał się martwić o malowanie i pielęgnację swojego ogrodzenia. To sprawia, że ogrodzenia winylowe są idealne dla tych, którzy nie lubią malować swoich ogrodzeń.

Podczas gdy ogrodzenia winylowe są niezwykle łatwe do zainstalowania, nadal wymagają pewnego poziomu umiejętności. Należy najpierw upewnić się, że masz wszystkie niezbędne komponenty zawarte w zestawie. Następnie, postępuj ściśle według instrukcji. Nie próbuj improwizować – możesz stworzyć niestabilne ogrodzenie. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze. Po drugie, instalacja ogrodzeń winylowych jest podobna do instalacji ogrodzenia drewnianego. Po prostu pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami instalacji. Jeśli nie masz wprawy w projektach DIY, powinieneś rozważyć zatrudnienie profesjonalisty.

Polietylen

Tego typu ogrodzenia są wykonane z tworzywa sztucznego o wysokiej odporności na uderzenia. Mają one kilka zalet w porównaniu z innymi materiałami, w tym ich trwałość. Często są one wykonane z więcej niż jednego rodzaju tworzywa sztucznego. Oprócz trwałości, ogrodzenia polietylenowe występują również w różnych kolorach. Jednak ich zróżnicowane odcienie kolorów nie są tak łatwe do zidentyfikowania jak kolor polietylenu, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla wielu zastosowań zewnętrznych. Ogrodzenia te są zazwyczaj dostępne w nieokreślonej długości.

Raport udokumentuje obecne i przyszłe trendy na rynku oraz zidentyfikuje liczne możliwości wzrostu. Raport nakreśli również dane historyczne i przyszłe oraz przedstawi ocenę matrycy dostawców. Inne ważne aspekty raportu obejmują status regulacyjny i inwestycyjny. Raport zapewnia również przegląd krajobrazu konkurencyjnego. Istnieje wiele możliwości wzrostu na rynku ogrodzeń polietylenowych, a przyszłość tego materiału jest jasna. Dzięki tym zaletom polietylen jest idealnym materiałem na ogrodzenie, które chroni własność, a jednocześnie jest atrakcyjne i trwałe.

Ogrodzenia mogą być łatwo zainstalowane w wielu miejscach. Większość materiałów ogrodzeniowych jest wodoodporna. Niemniej jednak, wysokiej jakości ogrodzenie z polietylenu będzie musiało wytrzymać ciągłe warunki pogodowe i klimatyczne. Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, powinieneś rozważyć ogrodzenie wykonane z polietylenu. Oprócz tego, że są trwałe, ogrodzenia polietylenowe są również niedrogie. Będą trwać przez lata i wytrzymają próbę czasu. Konieczne są dalsze badania, aby ocenić długoterminowy wpływ ogrodzeń polietylenowych na zachowanie jeleni.

Ogrodzenia plastikowe są zazwyczaj płaskie i białe. Jednak te typy mogą być również teksturowane, dzięki czemu przypominają drewno lub stiuk. Można również kupić ogrodzenia wykonane przez człowieka z koordynującymi akcentami i bramami. Niektóre z nich mają nawet światła słoneczne cap, aby podświetlić swoje posty. Te ogrodzenia również trwać dłużej niż tradycyjne drewno lub inne materiały. Tak więc, jeśli szukasz przyjaznego dla środowiska ogrodzenia, polietylen jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Polistyren

Wzrost branży ogrodzeń plastikowych jest przede wszystkim napędzany przez zmieniający się styl życia konsumentów, rosnącą potrzebę bezpieczeństwa i preferencje dla budynków prywatnych nad budynkami publicznymi. Przemysł ogrodzeń z tworzyw sztucznych obejmuje zarówno zastosowania komercyjne, jak i mieszkaniowe. Konsumenci instalują ogrodzenia dla granic lub ograniczenia dostępu pieszych. Ponadto materiał ten jest przyjazny dla środowiska i oferuje niskie koszty utrzymania. Ponadto nie rdzewieje i nie ulega degradacji z powodu różnych czynników. Polistyren jest trwałym i opłacalnym wyborem dla zastosowań ogrodzeniowych.

Dostępne na rynku panele na bazie polimeru wykonane są z polistyrenu klasy M wzmocnionego odporną na alkalia siatką z włókna szklanego. Te ogrodzenia są dostępne w panelach o długości sześciu stóp. Do montażu właściciele domów mogą zakupić zestaw do majsterkowania. Panele ogrodzeniowe z polistyrenu są sprzedawane przez sklepy detaliczne, takie jak Home Depot. Alternatywnie, profesjonalny instalator może zainstalować panele samodzielnie.

Polistyrenowe ogrodzenia mogą być właściwym wyborem dla Twojego domu, ale należy pamiętać, że nie są one tak trwałe jak drewno. Podczas gdy drewniane ogrodzenia mogą wyglądać estetycznie, mogą pękać i wypaczać się w zimnej pogodzie. Jednak materiał kompozytowy będzie trwał przez wiele lat, ponieważ zawiera naturalne włókna drzewne, które mogą wytrzymać najtrudniejsze warunki klimatyczne. Oprócz tego, że są trwałe, ogrodzenia kompozytowe są również przyjazne dla środowiska. Chociaż nie są tak wytrzymałe jak drewno, są odporne na wypaczenia i gnicie.

Jeśli musisz zapewnić bezpieczeństwo swoim zwierzętom domowym, instalacja solidnego ogrodzenia z polistyrenu to świetny pomysł. Zwierzęta domowe mogą być ekspertami magikami, jeśli chodzi o ucieczkę z Twojego podwórka. W jednej chwili mogą być wewnątrz Twojego podwórka, a w następnej są poza nim, gdzie mogą być w niebezpieczeństwie. Odpowiednie ogrodzenie powstrzyma Twojego pupila przed ucieczką. Tak więc, instalując ogrodzenie styropianowe, najlepiej jest rozważyć umieszczenie i wysokość swojego ogrodzenia.

Wybór odpowiednich kolorów to podstawa. Upewnij się, że wybierasz kolory, które pasują do otoczenia Twojego domu. Wybór koloru to osobista decyzja, która wymaga zarówno Ciebie, jak i Twojego wykonawcy. Być może będziesz musiał wprowadzić kilka modyfikacji do swojego ogrodzenia styropianowego, aby upewnić się, że jesteś zadowolony z gotowego rezultatu. Na szczęście ogrodzenia styropianowe, które instaluje Kontis Fencing, są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, a Ty możesz nawet wybrać swój ulubiony kolor.

Kompozyty polietylenowe

Oczekuje się, że globalny rynek kompozytów polietylenowych do ogrodzeń plastikowych będzie rósł w tempie 5,3% CAGR w okresie prognozy, dzięki wielu czynnikom, w tym wzrostowi w przemyśle budowlanym, rosnącej świadomości na temat korzyści płynących z ogrodzeń plastikowych i zwiększonemu wykorzystaniu w zastosowaniach rolniczych. Rynek jest w dużej mierze skoncentrowany w Ameryce Północnej, napędzany przez obecność dużej bazy produkcyjnej i zwiększonego portfolio produktów. Ponadto, przewiduje się, że rynek tego produktu będzie korzystał z pojawienia się kompozytowych tworzyw sztucznych, które poprawiły trwałość i wytrzymałość na promieniowanie UV.

W celu stworzenia kompozytów, polietylen z recyklingu został zmieszany z mączką drzewną. Proces ten zwiększył również właściwości kompozytu w zakresie zginania i rozciągania. Próbki wstępnie zmieszane wykazały wzrost modułu zachowawczego i lepkości złożonej. Kompozyty badano za pomocą reometru momentowego. Należy zauważyć, że na wytrzymałość na zginanie polimeru ma wpływ rodzaj użytej mączki drzewnej.

Te kompozytowe ogrodzenia są wykonane z przetworzonego plastiku i drewna. W związku z tym wymagają minimalnej konserwacji. Są one niezwykle trwałe i nie wymagają malowania ani konserwacji. Możesz również użyć węża i mydła, aby wyczyścić wszelkie zabrudzenia i pozostałości z nich. Ponieważ są bardzo odporne na gnicie, pleśń i inne elementy środowiska, nie będziesz musiał się martwić o ciągłą wymianę paneli. Są też znacznie tańsze w montażu niż ogrodzenia kompozytowe.

Na absorpcję wody w WPC wpływa kilka czynników, w tym frakcja wagowa włókien i przyczepność międzyfazowa. Im większa przyczepność międzyfazowa, tym większa absorpcja wody. Podobnie, im wyższa zawartość wilgoci, tym większa ilość wody dociera do cząstek osadzonych w pewnej odległości pod powierzchnią. W rezultacie spada wytrzymałość WPC na zginanie. Spadek wytrzymałości na zginanie jest spowodowany uplastycznieniem matrycy i zaburzeniem sił Van der Waalsa.

Jako środki kompatybilizujące do polietylenów zastosowano jonomery. Związki te są kopolimerami jednostek monomerycznych olefin i kwasów. Po dodaniu do polietylenu jonomery mogą zwiększyć jego kompatybilność z drewnem i działać jako środki sprzęgające. Ponadto, 4% jonomery sodu odkształcają się i pękają podobnie jak mieszanka HDPE i drewna klonowego. Jednakże, podczas gdy dodatek jonomerów zwiększa moduł sprężystości, jonomery zwiększają również prawdopodobieństwo uszkodzenia przy ściskaniu.

Powrót na górę