Odzyskanie danych, to co trzeba czasem zrobić

Jak zacząć odzyskanie danych.

Wybór specjalisty ds. Odzyskiwania danych
Nie jest tajemnicą, że odzyskiwanie danych z dysków twardych nie zawsze jest najłatwiejszym zadaniem. Dyski, które są tak drogie i mają tak wiele ruchomych części, są bardzo trudne do uchwycenia i odczytania, co sprawia, że ​​proces ten jest powolną, żmudną walką tam i z powrotem. Jeżeli nie robimy backup danych. Biorąc to pod uwagę, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć działanie, jeśli chcesz odzyskać dane z dysku twardego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o dyskach twardych i ogólnie o odzyskiwaniu danych.

dyski obraz ze strony : https://pixabay.com/pl/users/succo-96729/
Dyski do odzyskania

 

Jednym z pierwszych kroków, jeśli chodzi o odzyskiwanie danych z dysków twardych, jest tworzenie kopii zapasowych danych. Chociaż sam ten krok nie zawsze pomaga przyspieszyć działanie, z pewnością wcale nie szkodzi. Posiadanie kopii zapasowej danych przypomina posiadanie polisy ubezpieczeniowej na dane. Jeśli coś stanie się z twoim dyskiem twardym, nie będzie to tak druzgocące, jak gdybyś po prostu wykonał kopię zapasową.

Jakie kroki po odzyskaniu danych należy zrobić.

Drugą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli chodzi o odzyskiwanie danych z dysków twardych, jest defragmentacja dysku twardego. Oznacza to po prostu usunięcie wszystkich informacji z dysku, a następnie ponowne jego odbudowanie. Po defragmentacji powinieneś umieścić swoje pliki w bezpiecznym miejscu. Istnieje wiele miejsc, w których możesz umieścić te pliki, w tym komputer domowy, zewnętrzny dysk flash, a nawet zewnętrzny dysk twardy, który podłączasz do portu USB. Umożliwi to przechowywanie plików z dala od dysku twardego, umożliwiając szybszą pracę i szybsze odzyskiwanie danych.

Trzecią rzeczą do zrobienia, jeśli chodzi o odzyskiwanie danych z dysku twardego, jest wykonanie migawki dysku przed rozpoczęciem procesu tworzenia kopii zapasowej. Niezbędne jest wykonanie tej migawki, aby można było porównać ją z tym, co znajduje się na dysku kopii zapasowej. Będziesz także mógł określić, które pliki chcesz przywrócić, a w niektórych przypadkach może być konieczne przywrócenie tylko niektórych plików. Wykonując migawkę, będziesz mógł również dokładnie zobaczyć, jak zmieniły się dane kopii zapasowej od czasu jej wykonania.

Po wybraniu kopii zapasowej danych możesz rozpocząć przywracanie danych. Nie powinieneś próbować zapisywać swoich danych, chyba że jesteś ekspertem w ich odzyskiwaniu. Jeśli spróbujesz zapisać dane, gdy są one nadal uszkodzone lub uszkodzone, możesz spowodować jeszcze więcej problemów, takich jak nadpisanie danych na rzeczywistym dysku twardym. Kiedy próbujesz zapisać uszkodzony plik, często kończy się to nadpisaniem go nowym plikiem. Jeśli po wykonaniu tej czynności nie możesz pomyślnie odzyskać danych, skontaktuj się ze specjalistą ds. Odzyskiwania danych.

Sposoby na odzyskiwanie danych.

Istnieje wiele różnych sposobów odzyskiwania danych. Niektóre z nich obejmują przebudowę samej struktury plików za pomocą programu takiego jak Stellar Phoenix, który naprawi pliki w rejestrze. W niektórych przypadkach może być konieczne przywrócenie tylko określonych plików lub części pliku, w których może się przydać program do odzyskiwania danych różnicowych. Programy te mogą służyć do odzyskiwania danych ze źródeł logicznych, takich jak atak wirusa, błąd ludzki lub awaria systemu. Backup danych jest, więc bardzo przydatny.

obraz tysku, obraz ze strony : https://pixabay.com/pl/users/wir_sind_klein-6630807/
obraz dysku, ze strony : https://pixabay.com/pl/users/wir_sind_klein-6630807/

Cena odzyskiwania danych może się znacznie różnić w zależności od tego, ile pracy musisz wykonać, aby backup danych. Większość firm pobiera opłaty za godzinę, podczas gdy niektóre są nieco droższe i naliczają opłaty godzinowe. Cena, którą zapłacisz, będzie również zależeć od tego, jak skomplikowany jest problem, który próbujesz naprawić. Proste zadania odzyskiwania danych mogą kosztować mniej niż kilka dolarów, podczas gdy bardziej złożone zadania mogą kosztować setki dolarów. Oszczędzaj robiąc backup danych.

Odzyskiwanie danych jest często ważnym obowiązkiem wielu osób korzystających z komputerów. Niestety, niektórzy ludzie popełniają ogromny błąd, próbując samodzielnie naprawić swoje dane. Może to być niezwykle niebezpieczny krok, ponieważ przypadkowe usunięcie krytycznej części pliku może potencjalnie uszkodzić ważne dane. Z tego powodu zatrudnienie specjalisty ds. Odzyskiwania danych może być świetnym pomysłem. Jak również robienie backup danych może pomóc. Ci specjaliści wiedzą, czego szukać, i mogą szybko i skutecznie naprawić dane, bez ryzyka dla Ciebie i Twoich danych.

 

Powrót do strony głównej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powrót do góry